Ola jest pięcioletnią dziewczynką.  

 Brunetką o dużych niebieskich oczach. Jest żywa, wesoła i głośna.

 

            Ola urodziła się jako wcześniak, o wadze urodzeniowej 2890 gram. W pierwszej dobie swojego życia Ola była reanimowana. Jej serduszko nie pracowało samodzielnie. Blisko miesiąc żyła dzięki temu, że jej organizm był podłączony do respiratora.  Wiele tygodni lekarze i rodzice Oli walczyli o jej życie i  zdrowie .

 

            Ola ma autyzm wczesnodziecięcy i opóźniony rozwój psycho-ruchowy. Od urodzenia  jest pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka , od 2005 roku jest pod opieką Centrum Wczesnej Interwencji  przy ul. Pilickiej , od 2006 roku pracują z Olą także specjaliści z Centrum Aktywnego Rozwoju i Integracyjnego Przedszkola Montessori. Aby Ola mogła funkcjonować w otaczającym ją świecie, aby zaczęła mówić, potrzebuje specjalistycznej psychologicznego,  zajęć usprawniających z pedagogiem specjalnym, rehabilitacji, terapii logopedycznej, terapii Integracji Sensorycznej. Koszty terapii przekraczają miesięcznie trzy tysiące złotych, kolejne dwa są potrzebne, aby z Olą pracowali specjaliści. Turnusy rehabilitacyjne i hipoterapia to kolejne koszty.

 

            Ola ma starszego brata Norberta. Wszyscy kochają Olę, dlatego pozostawili swój dobytek i gospodarkę i przenieśli się do Warszawy, aby szukać pomocy i wsparcia. Wszelkie starania się teraz skierowane na rehabilitacje Oli. Nie ma przecież nic ważniejszego ponad jej dobro. Od ponad 5 lat szukają i proszą, ponieważ wierzą, że tylko ich wysiłek może przynieść jakiekolwiek efekty.

 

W imieniu  Oli i jej Rodziców zwracamy się do ludzi dobrej woli o wsparcie ich dążeń w kierunku usamodzielniania Oli i pokazywania jej uroków świata. Ważna jest każda pomoc pieniężna.

Grażyna i Janusz

                                                                      Zawada

 

Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z pomocą ”

ul. Łomiańska 5 , 01-685 Warszawa

Nr Rachunku Bankowego

PEKAO  SA  1 Oddział  w  Warszawie

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

z dopiskiem : Darowizna na leczenie Aleksandry Zawada

 

można także przeznaczyć 1% podatku na rzecz Oli

Nr KRS 0000037904