Mali Odkrywcy mają w Przedszkolu dużo obowiązków. Opiekują się bowiem zwierzętami, hodują rośliny i algi. Zobacz, jak wyglądają ich podopieczni...

 

myszoskocze - Przedszkole  myszoskocze - Przedszkole Ma³y Odkrywca

BENEK i BALBINA, to para Myszoskoczków. Te radosne i skoczne zwierzątka cieszą nas swoją obecnością. Codziennie trzeba je karmić ziarnem, pestkami, kukurydzą i świeżymi warzywami. Trzeba im zmieniać wodę do picia i dbać, aby miały czym ostrzyć ząbki i pazurki. Raz w tygodniu należy wymienić im sianko i trociny. Pięknie posprzątana przez nas klatka, jest natychmiast "porządkowana" przez jej domowników. Widać, Przedszkolaki i Myszoskoczki mają inne poczucie piękna i porządku.

ryby akwariowe przedszkole  krewetka przedszkole

 krewetki przedszkole warszawa  ryby przedszkole

W naszej sali stoi duże akwarium. A w nim różnokolorowe ryby i inne żyjątka. Neonki, Gubiki, Molinezje, sumy Kiryski, Glonojady i Mieczyki codziennie karmimy suchą karmą. Od czasu do czasu jedzą żywy pokarm w postaci larw komara. Akwarium pięknie wygląda, uspokaja i cieszy widokiem wyjątkowego ekosystemu. W akwarium żyją nie tylko ryby. Krewetki doskonale czyszczą dno z glonów i resztek pokarmu, a ślimaki szyby akwarium. Czy wiecie, że Krewetki nie pływają? Poruszają się wspinając i chwytając odnóżami liści i kamieni i tak pną się w górę po pokarm.

 

 

 

W naszym przedszkolu zamieszkał także malutki, uroczy żółw o imieniu Tajson. To żółw wodno - lądowy, Żółtlicy, o przepięknym żółto-zielono-szarym ubarwieniu pancerza i skóry. Ten niepozorny zwierzak żyw się muchami, komarami, pokarmem suchym, larami ochotki, krewetkami a także, uwaga!!! dżdżownicami. Płochliwy, zazwyczaj schowany gdzieś za korzeniem, staje się żywy i niezwykle zwinny, gdy w pobliżu pojawia się pożywanie. Większość dnia spędza w wodzie, jednak czasem wygląda łaskawie ponad taflę wody. Uwielbiam wygrzewać się, dlatego w terrarium ma nie tylko wysepkę, ale także podgrzewaną wodę, a w najbliższej przyszłości będzie miał własne „słoneczko” w postaci lampy, która będzie ogrzewała jego leniwe ciałko.

 

Algi przedszkole warszawa  lgi japoñskie Ma³y Odkrywca

Algi Japońskie, to bardzo dziwne cudo natury. Te białe kryształki rozmnażają się w wodzie, w szklanym naczyniu, do którego raz na trzy dni dosypujemy cukru i rodzynek. to niesamowite obserwować jak każdego dnia robi się coraz więcej i więcej alg.

 

warzywniak Przedszkole  cebula przedszkole   pomidor Przedszkole 

W przedszkolnym ogrodzie znajduje się ogródek warzywno-owocowy. Pielęgnowanie roślin, to przyjemna praca, ale wymaga obowiązkowości. Codziennie trzeba każdą roślinkę podlać, spryskać jej listki, a nawet powyrywać chwasty, aby rosła silna i zdrowa. Już niebawem, na jesieni poznamy wyhodowane rośliny. Rzodkiewkę, Marchew, Cebulę, Szczypior, sałatę, Pomidora,  a także Słonecznik i Truskawkę. A w przedszkolnej szklarence wyhodowaliśmy małego dąbczaka. To będą niesamowite zajęcia, ponieważ każdą z tych roślin widzieliśmy od jej maleńkości.

 

powrót

„Dziecko od

 chwili urodzenia,

 musi samodzielnie

wykonać długą i ciężką pracę   własnego

 rozwoju”

 --         

                            Maria

Montessori

 

przedszkole warszawa

mały odkrywca